Без буряка, з пікантними закусками та красивою подачею: чернігівці поділилися секретами приготування борщу
Гарячий наваристий борщ – традиційна страва української кухні. Борщ доречний у будь-який час доби та в будь-який сезон.
Є величезне різноманіття його рецептів, що дає можливість «модифікувати» страву, відповідно до обставин споживання.
А нещодавно український борщ внесли до культурної спадщини ЮНЕСКО. Тож тепер ні в кого не повинно бути сумнівів про належність борщу до української культури.
А чи смакує борщ чернігівцям і чи мають якісь секрети його приготування?
Сергій Гривко
Борщ – це найулюбленіша страва. Секрет смачного борщу – у його доповненнях, коли подається трошки підсмажений хліб, сало та цибуля! Дуже смачно, але сам готувати борщ не вмію.
Сєргєй Карась
Не люблю, відповідно, не вмію готувати. Не смакує ані варена капуста, ані цибуля, ані сметана. Краще – сало чи сушена риба (чи пак таранька) під чемпіонат світу з легкої атлетики.
Анатолій Тютюнник
Борщі люблю. Причому різні. Сам готую дуже рідко. А от дружина балує і літніми борщами, і зимовими, і червоними, і білими. Найбільше нашій родині подобається борщ, приготовлений на буряковому квасі. Тому головний мій секрет приготування борщу – вчасно забезпечити дружину необхідними інгредієнтами.
Анастасія Крот
Борщ люблю, а мій синочок узагалі обожнює. Секрету приготування особливого нема. Мені здається, що головне – готувати з любов’ю. Коли часу вистачає, особливо люблю балувати рідних борщем із пампушками й обов’язково з салом. Востаннє подавала з цікавою закускою з сала.
Максим Блакитний
Борщ люблю. Секрет приготування – мабуть, бажання і старання. Інгредієнти використовую стандартні. Але обов’язково треба, щоб до борщу був часник і пампушки. Звісно, щоб і сметанка. Також подача має бути гарною. Тоді і смакуватиме добре.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чернігівщина потребує кваліфікованих робітників, їм добре платять: реалії ринку праці
Вікторія Сидорова
Червоний український борщ готувати вмію та люблю. Готувала оце нещодавно в Литві для родини, яка нас приймала, то сподобався. А ще, було колись, готувала в США – теж для родини. То там покликали сусідів, і це був своєрідний майстер-клас. Дивилися, допомагали, спілкувалися. Потім дегустували та сказали: «Відпочивай, ми самі помиємо посуд, ти ж втомилася!». Бо жінка провела на кухні півтори-дві години, це для них рідкість.
Марія Коробко
Та я якось не дуже люблю борщ готувати, якщо чесно. Я люблю тоненькі млинці.
Михайло Жирохов
Готувати не вмію, а з приводу борщу, то вже вісім років – це привід для підколів від знайомих на Чернігівщині. Те, що ми називали на Донбасі борщем, це не борщ. У нас немає буряків у борщі. Я 40 років прожив на Донбасі. І мама, і бабуся готували ЗАВЖДИ без буряків. А тут мене підіймають на сміх через це. Дружина моя готує так, як моя мама. Звісно, що я куштував борщ із буряком – не те. Справа звички.
Ірина Синельник
Так, я люблю борщ, хоча готую його нечасто, на жаль, через відсутність часу. Найбільше я люблю борщ готувати та їсти в другій половині літа, коли достигають овочі нового врожаю. Борщ виходить надзвичайно смачним. Подобається їсти з цибулею та мерзлим салом. А загалом, залежно від настрою і бажань, можу готувати пісний борщ із рибними консервами, пробувала готувати борщ із додаванням чорносливу. Це все питання смаку. Після внесення нашої національної страви до нематеріальної спадщини ЮНЕСКО теж приготувала борщ, мабуть, як і всі українські господині. Але найсмачніший борщ, як на мене, готує моя мама. У печі в глиняному горщику. Це 100% традиційна українська страва.
Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv