Вчитель зі Сновщини понад 30 років створював унікальну «галерею слави» (Відео)

«Щоб зробити каву, треба поставити сюди чашку… якщо ти хочеш цукор, то треба зробити раз і два. І дві ложечки туди впадуть. І якщо ти хочеш кави, то теж раз і два. Там є отвори завантажувальні. І цукор туди падає».

Це прилад для приготування кави, який виготовив учень Олександра Бобровника зі Сновщини. Останній уже понад 30 років викладає дітям трудове навчання. Працює чоловік у навчально-виховному комплексі села Петрівка. Каже, що ще на початку трудової діяльності намагався всіляко урізноманітнювати вимоги шкільної програми.

«Назва виробу була та сама, а от форма. Конструкція та виготовлення в усіх були різні. Відтоді ми займалися проєктною діяльністю, хоча самі не знали, що це воно таке є. І так пощастило, що програма стала на цей шлях, а в нас воно вже все є», – Олександр Бобровник, вчитель трудового навчання Петрівського НВК.

Із 1986 року Олександр Михайлович збирає виставку з роботами своїх учнів. За ці роки назбиралося понад шістсот експонатів, кожен із них – унікальний. На виставці у фоє школи є підставки під гаряче, для серветок, під мобільні телефони, календарі та багато іншого. Кожен проєкт починають розробляти ще у вересні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Олександр Лисич їде на Всеукраїнський конкурс «Учитель року» з двома бажаннями: для душі і для школи

«Є номерки на кожному виробі. І ці номерки фіксуються у рамочках. Там зазначене прізвище учня, номер і рік виготовлення виробу. Зараз у мене 36-й рік стажу, от бувають такі випадки, коли діти заходять і кажуть «то робив мій батько», – Олександр Бобровник, вчитель трудового навчання Петрівського НВК.

Є тут і близько 12 робіт самого учителя. Він створював їх разом з учнями, аби спонукати їх до роботи. Кожного року вчитель разом з учнями оздоблюють по одному зі шкільних приміщень. Цього разу працюють над кабінетом психолога.

«Зверху розташовуватимуться центри довіри, номери телефонів, за якими діти звертатимуться, потім буде окреслена сама суть психологічної роботи в школі. А внизу будуть картинки, цікаві для дітей, вони візуалізуватимуть психологічні моменти для дітей», – Катерина Капустіна, практичний психолог Петрівського НВК.

У Петрівському НВК різьбленням по дереву займаються не тільки хлопці, а й дівчата.

«Торік ми робили іграшки для садочка, у 5-му класі виробляли стаканчики під олівці. Навіть мій стаканчик є на цій виставці. Мені подобається випилювати різні такі невеличкі деталі за розміром, підбирати різні фігури», – Вікторія Ващенко, учениця 9-го класу.

«Мій дідусь добре працює з деревом. Він мене до школи трохи навчав. А коли я в 5-му класі потрапив на урок до Олександра Михайловича, то він мені багато чого розповів, мені сподобалася ця справа. І цього року на Сновській олімпіаді я серед 5-х класів перше місце зайняв», – Вадим Жук, учень 9-го класу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Учитель без учнів: на Чернігівщині педагога-пенсіонера виживають зі школи

Вироби учнів Олександра Бобровника прикрашають не тільки класи, а й коридори всієї школи. Директор навчального закладу каже, що така робота позитивно впливає на творчість дітей.

«Тому, звісно, підтримуємо матеріалом. Це і деревина, і клей, і фарба. Ми ідемо і на співпрацю щодо годин, зокрема це стосується позакласної, гурткової роботи, щоб якомога більше задіяти туди учнів», – Василь Шмаровоз, директор Петрівського НВК.

У майстерні, яку двадцять років тому дирекція школи перемістила в головний корпус навчального закладу, вчитель зі своїми учнями створюють і дидактичні матеріали для дитячого садочка. Це і іграшка, і розвивальна гра.

«Дитинка вчиться складати ці брусочки, щоб вони всі помістилися. Цей не підходить, отже, цей приміряємо. Цей підходить».

Облік усіх робіт вчитель веде у спеціальному зошиті. Матеріали для роботи він заготовляє вдома, іноді може попросити деревину в сусідів.

«Якщо десь вільха є, хтось дров привіз. Я просто прошу, щоб мені дали невеличку колодку. Потім її висушую та пиляю», – Олександр Бобровник, вчитель трудового навчання Петрівського НВК.

У школі також функціонує історичний музей, де зібрані предмети ужитку мешканців Петрівки. А двері класів навчального закладу розписані тематичними малюнками, які власноруч виконали вчителі.

Журналіст Ольга Лазун

Оператор Дмитро Дриганов

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register