Як чернігівцям повернутися з пляжу здоровими: поради лікаря

1561465831-1015

Літо триває, так само як ісезон купання у нашому місті. Відпочинок біля річки став особливо актуальним через нинішню щоденнуспеку. Тож хіба можна втриматися від спокуси поринути у рятівну воду!Однак чи замислювались ви про ймовірні наслідки купання?

Усім відомо, що у водоймах окрім риби та молюсків мешкає безліч найрізноманітніших мікроорганізмів, вірусів, бактерій.Але багато хто забуває про наслідки спілкування з ними. Ними можуть бути кишкові інфекції, розлади травлення, шкірні захворювання, запалення слизових оболонок чи вух тощо.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На громадських пляжах можуть з’явитися пандуси та обладнані зони купання для маломобільного населення

А ще в річках є чимало споррізноманітних грибків, які здатністворити безлічпроблем для людини. Грибки можуть спричинити захворювання шкіри, нігтів, волосся, а також внутрішніх органів. Причому імовірність ураження грибковими захворюваннями існує не лише у водоймах, а й на прилеглих до них пляжах — варто лишень пройтись босоніж по траві або піску чи полежачи на ньому без підстилки. Спори потрапляють туди від інших відпочивальників та з речей, якими ці люди користувались, а також від тварин, котрі купаються у водоймі.

А якщо заковтнути води, забруденої стічними водами або фекаліями, можна отримати цілий букет гельмінтів, особливо коли поряд з вами на пляжі купаються домашні або бродячі тварини.

Тому, щоб не потрапити на решту літніх днів у лікарню, всім відпочивальникам слід дотримуватись десяти важливих правил особистої гігієни:

Ніколи не купайтеся у річці, якщо її чистота не відповідає санітарним нормам, обов’язково звертайте увагу на попереджувальні таблички про заборону купання на пляжі.

Не заковтувайте річну воду під час купання.

Не мийте річковою водою овочі й фрукти, що принесли з собою на пляж.

Перед тим як почати вживати принесену з собою їжу, ополосніть руки водопровідною водою з водорозбірної колонки або бутильованою питною водою.

Ходіть по пляжу і плавайте у спеціальному взутті, щоб не травмувати шкіру ніг та не занести у рану інфекцію.

На пляжі завжди стеліть на пісок рушник (покривало) або циновку.

Не купайтеся у річці, якщо у вас на тілі є відкриті ранки чи порізи, оскільки туди з річної води може потрапити інфекція.

Пребуваючина пляжі, користуйтесь лише громадськими вбиральнями.

Не періть власну білизну поряд з відпочивальниками безпосередньо на пляжі.

Повернувшись додому, обов’язково прийміть душ з милом, промийте ніс, рот і горло.

Якщо виконуватимете ці поради, вірогідність захворіти після відвідування пляжу та купання у річці  у вас знизиться до мінімуму.

Лікар з комунальної гігієни Чернігівського міського відділу ДУ

«Чернігівський обласний лабораторний центр МОЗ України» Д.А.Романенко

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register