Люди: від хіміка-технолога – до ілюстратора та колекціонера фіалок: історія життєвого перевтілення
Усі люди різні і неповторні. Як писав Френсіс Скотт Фіцджеральд, деякі люди народжені, щоб сидіти біля річки. У когось є музичний слух. Деякі – художники. Деякі плавають. Деякі знаються на ґудзиках. Деякі знають Шекспіра. Деякі матері. А деякі танцюють. Усі ми різні, і це прекрасно.
І сьогодні в рубриці «Люди» розповімо про дівчину, яка втілює свої ідеї на папері та колекціонує міні-фіалки.
Знайомтесь – це Лілія Гор. Дівчина отримала диплом хіміка-технолога, але це аж ніяк не завадило їй знайти себе в зовсім іншій галузі.
«Моя професія за дипломом зовсім незвична, її трохи складно вимовляти. Хімік-технолог високомолекулярних сполук. Але це і не дивує: я родом із міста хіміків – Шостки. Мабуть, чули про кіноплівку «Свема»? Усі радянські фільми закінчувалися фразою «Знято на кіноплівку «Свема». За фахом практично не працювала. До декрету займалася фото- та відеозйомкою весіль і визначних подій, постобробленням фотографій. Якби вибирала професію зараз, напевно, це було б щось, пов’язане з дизайном», – розповідає Лілія.
Малювати наша героїня почала з народженням дитини. Розповідає, що це її захопило в останні місяці декрету. Саме тоді з’явилося багато вільного часу. Тому вона почала спершу вишивати, а згодом перейшла до малювання.
«Натхнення черпаю звідусіль. Іноді з малюнків дитини. У нас є навіть спільна картина «Осінній лис». Але син вважає, що то кішка). Син може запропонувати: «Мамо, намалюй котика або котика з сосискою». Так і з’явилася серія робіт із пухнастими. Дитина малювала мені довільні лінії, а я шукала в них персонажів. Малюнки залежать від настрою. Береш олівець і, здається, він малює сам. І тут головне – вчасно зупинитися», – згадує мисткиня.
Як часто буває, захоплення переростають у щось більше, а саме – у роботу. Так сталося і з нашою художницею. У неї вже замовляють картини для дизайну кухні або дитячої кімнати. На цьому Лілія Гор не зупиняється.
«Я мрію ілюструвати дитячі книжки та журнали. Є серія картин до казки про дракона, але наразі не вистачило часу на постоброблення та сміливості запропонувати їх видавцям», – зазначає дівчина.
Малювання – це основне хобі нашої героїні. Але є ще одне – вирощування міні-сенполій.
«Сенполії, які ще називають фіалками, звичайні кімнатні квіти. У мене вже колекція. Приблизно 200 сортів міні та напівміні», – ділиться вона.
Дійсно, люди феноменальні. Люди – різносторонні особистості, проявляють себе в сферах, до яких, здавалося б, далекі душею. Головне – шукати себе і найголовніше – знаходити. І зовсім неважливо, хто ти за освітою. Важливо – хто ти за покликанням.
Наталі Солодовник
Круто! Жду выставку работ и фиалок!
Аж слёзы на глазах,посчитав статью,горда ,что знаю Вас