«Влада чинить як князьок із своїми холопами», – чернігівські вчителі про втрату надбавки (Відео)

Останній день січня у педагогічних колективах Чернігова визвав шквал емоцій. Їх поставили перед фактом, що з нового року вони втрачають до 20% надбавки за престижність праці.

«31 –го січня нас як і працівників по іншим школам зібрали на педраду де зачитали наказ згідно якого з 1 січня з нас знімають надбавку і через це ми не отримали заробітну плату оскільки її перераховують», — Марина Поплавська, вчитель англійської мови.

Ця доплата була введене ще в 2013-му, на сьогодні ж наказом управління освіти Чернігова її прибрали. Педагоги цей наказ підписували, тепер бояться що їх афтографи розцінять як добровільну відмову від доплат.

«Формулювання того наказу було ознайомлена. Тобто ми підписувались тільки за те, що ми ознайомлені, а не з тим що ми згодні», — Марина Поплавська, вчитель англійської мови.

Місцеві ж владці в цій ситуації кивають на центральну владу. Буцімто вони стали заручниками недофінансування освіти.

«Це наказ управління освіти. Виникла така ситуація, що ми отримуали недостатню кількість субвенції. Нам не вистачає 66 мільйонів, щоб вони могли отримувати які раніше за престижність професії», — Ольга Хоніч, заступник чернігівського міського голови.

Депутати ж Верховної Ради вказують на неякісний бюджет держави.

«Міста позбавляються найголовнішого – грошей на охорону здоров’я і грошей на освіту», — Анна Романова, народний депутат України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Обрані» медики і вчителі отримають новорічну премію

Фінансувати ж, з чернігівського місцевого бюджету наша влада не поспішає. Натякаючи на брак ресурсу.

«Ми можемо фінансувати тільки виходячи з того який фінансовий ресурс ми маємо. Якщо б їх можна було б взяти з іншого джерела, їх потрібно закладати туди», — Ольга Хоніч, заступник чернігівського міського голови.

Коментар у керівника освіти міста взяти не вдалося. Василь Білогура був у відрядженні. А в той час коли вчителі міста втрачають кровно зароблені в кабінеті головного педагога повним ходом відбувається ремонт. Педагоги ж ображаються не тільки на фінансові урізання. А й на відношення до них влади.

«Розумієте, що справа не в грошах. Справа в тому цинізмі з яким поводиться наша влада. Тобто влада чинить як місцевий князьок, у своїй вотчині зі своїми холопами», — Марина Поплавська, вчитель англійської мови.

Поки що опорю в боротьбі за свої права вчителі бачать у профспілках але в разі якщо останні не спрацюють обіцяють до власної самоорганізації.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Золоті» зупинки Чернігова: хроніка брехні та ілюзій

«Ми письмово звертаємось до профсоюзів з проханням пояснити їх дії, тому що вони створені для того щоб захищати наші права якщо профсоюзи скажуть, що ви нічого не зміните, то наступний крок буде вихід з цих профсоюзів», — Марина Поплавська, вчитель англійської мови.

«Профспілка визначилась які будуть дії для захисту прав своїх членів. – Так, ми визначились. Я зараз нічого не буду казати. Ми з понеділка зустрічаємось з Білогурою. Вже у нас є домовини», — Ірина Ведь, заступник голови чернігівської міської організації профспілки освітян.

Ситуація з відміною надбавок, яка торкнулася не тільки Чернігова, має вирішитись в найближчі тижні. Коли й стане відомо чи проковтнуть наші педагоги  урізання власного бюджету або ж спробують поборотись за власні права.

Журналіст Олег Дешура

Оператор Сергій БутькоКоментарів: 14

 • учитель с 30-летним стажем Відповісти

  02.02.2018 at 19:59

  Зато Казимир и «приближенные» директора в командировочку в Киев съездили. Очень интереснго, был ли приказик? Дорогие коллеги! Думайте на следующих выборах, и Ваши все родственники пусть думают! Пусть подавиться Атрох своими фонтанами и парками, месли он считает учителей за ыбло! Готовьтесь дорогие родители, с 1 сентября деления на группы практически не будет: внарушение всех законов и правил. Будут детки по 30 человек на английском сидеть и по 3-4 человека за компьютером.

 • алекс Відповісти

  02.02.2018 at 20:58

  То чому ж шановні народні депутати так дружно приймають такий неякісний державний бюджет? А потім зразу перетворюються на захисників народу? Чи не настав час називати цих всіх депутатів тими,чім вони на самій справі є-нешановними і антинародними?Чи не настав час реформувати реформаторів?

 • Елена Щербина Відповісти

  02.02.2018 at 21:22

  Страйкувати

 • Водитель Відповісти

  02.02.2018 at 22:52

  Ну пошел мой сын в первый класс. Политика школы такая:проверять в школе, то что он выучил дома с родителями. Обучения ноль. Что бы я 25 лет назад, в первом классе, учил уроки дома по 4 часа? Родители сошли бы с ума, как я сейчас. Летела лопата-упала в болото, какая зарплата-такая работа.

  • Аноним Відповісти

   02.02.2018 at 23:10

   Вы хоть бы раз пришли и посидели на уроке и посмотрели как учит учитель и как ведут себя дети на уроке. Хорошо обсуждать всех вокруг. Не может быть всех плохих учителей, так же как и идеальных. И не Вам судить какая у них должна быть зарплата.

   • Аноним

    05.02.2018 at 21:40

    100%

  • Аноним Відповісти

   05.02.2018 at 07:48

   Раньше многое было не так! Программа школьная далеко не та и нагрузка на детей больше. Учишь, учишь, рассказываешь, рассказываешь, вкладываешь в Ваших детей все, что можешь, а в итоге — все равно найдутся неблагодарные родители, которые обгадят с головы до ног. Это как в анекдоте про невестку… Вы знаете, ещё немного и некому будет учить Ваших детей!!!

 • Чоловік Відповісти

  02.02.2018 at 23:57

  Що значить нема грошей ? На депозитах міського бюджету з минулого року залишилося 700 мільйонів гривень. Грошей вистачає в місті

 • Алла Відповісти

  04.02.2018 at 23:37

  Очень интересно получается: депутат говорит, что она приняла не качественный бюджет, местная знать — Надо было деньги из другого фонда перенаправить ( но им это не надо). Проблемка решилась сама собой: тю , нафига учителям зарплата большая. Тем более они и сказать об этом побояться. А тут во как вышло: нашла коса на камень.

 • Алла Відповісти

  04.02.2018 at 23:40

  вообще интересно: как человек, который в образовании стаж 2 года имеет , стал начальником нашего образования? Так реально можно?

 • Аноним Відповісти

  05.02.2018 at 08:00

  Мы все «умеем» лечить и учить! Вот только проблемка одна — родили ребенка и выкинули, как котенка ненужного. Некогда нам, мы на них деньги зарабатываем!!! Потому что дети сейчас, видите ли, дорогое удовольствие. Вот только ответственность свою не надо перекладывать на других. Выпустили ребенка в свет, так занимайтесь им, делайте из него Человека (не просто человека, а с большой буквы). А то мастера только кого-то попрекать! А сами, такие занятые!!! С себя начните…

 • Андрей Панчено Відповісти

  07.02.2018 at 10:59

  Хонич:»Виникла така ситуація…» — залізла у владу, вирішуй питання! Не можешь? Якого залізла? Вчителі не повинні отримувати зп на рівні прибиральниць приватбанку!!!!!!!! Шукайте резерви… не сраки грійте, в гарно отоплених приміщеннях міськради! ПРАЦЮЙТЕ! Думайте… не можете, звільняй місце, знайдемо людей, що зможуть!

 • Алина Відповісти

  08.02.2018 at 13:00

  Какие учителя, такая и страна… Какая страна, такие и учителя… С кого начать, думайте. Но в школе работают половину не культурных учителей. И таких же, выпускают учеников. И такие потом ученики, руководят страной. Как посеешь,так и пожнешь. Вот такая философия………… Плоды Вашего учения.

 • Возмущенный читатель Відповісти

  08.02.2018 at 19:05

  Шановні жителі Чернігова, а особливо батьки школярів!
  Зверніть увагу, що з вересня місяця, Ваші діти будить вивчати українську мову, іноземну мову, інформатику, трудове навчання повним класом в незалежності скільки учнів у Вас класі — 27 або 40. Бо згідно з розподілом субвенції наші місцеві можновладці під сумнівним приводом вирішили відмінити закон МОН від 20 лютого 2002 року № 128 про розподіл на групи и у зв’язку з чим 600 вчителів по місту підпадають під скорочення.

Новий коментар

Війти за допомогою: 

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password