«90-ті повертаються»: в Бобровиці спалили весільний будиночок (Відео)

«Це дико. Адже методами 90-х…»

Не вдавалося знести через суд, то спалили. У Бобровицю повертаються 90-ті, коли питання вирішуються не законним шляхом, а силовим. Ще в п’ятницю знімальна група ЧЕline відвідала Бобровицю, щоб розібратися, чому місцева влада хоче зруйнувати маленьку незавершену новобудову – весільний будиночок для молодят.

«Збудували цей весільний будиночок біля музею. Це хоч якась альтернатива тому, що є. Але знову ж таки за певних обставин, за певного впливу це будівництво до кінця не доведене і розглядали питання, щоб його взагалі зруйнувати, знести», – Леонід Король, житель міста Бобровиця.

«І отут будується будиночок, який людям приноситиме радість. Справа не в тому, хто його будує, а для чого. Це дітям буде радість», – Олена Подолянко, жителька.

Пояснень не отримували. Практично все керівництво громади о другій годині дня було відсутнє на робочому місці.

«Сьогодні вони до другої години працюють».

Заступник міського голови Василь Кучерина відверто говорив неправду, що він на виїзді в громаді, адже буквально через пів хвилини після сказаного під’їжджав до ради, однак, побачивши камери, моментально знову їхав «у поля».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нардеп Борис Приходько вибив на свій 210-й округ кругленьку суму

Охоронець будівлі раз по раз то закривав, то відкривав двері перед журналістами.

А бобровицький міський голова Тетяна Ковчежнюк була завжди на виїзді, очевидно, так само, як і її заступники.

«Міський голова зараз на виїзді. – Де? – Вибачте, це вся інформація, яку я можу вам дати».

А ті заступники, які все-таки вирішили попрацювати в п’ятницю після другої, були небагатослівними і проблеми не прояснили.

«На цьому етапі ми не можемо дати вам коментарі з цього приводу. Через те, що створена робоча комісія», – Лариса Петько, заступник голови Бобровицької громади.

Через це запитуємо в місцевих жителів про наявність чи відсутність проблеми з місцевим РАЦСом. Чи потрібна альтернатива нинішньому?

«Дуже потрібен. Чесно. Дуже. Тому що як можна в такому ЗАГСі розписуватися? Ви бачили його?» 

«Звісно, потрібен. Подивіться на цю будівлю».

«Потрібен новий, звісно. Тому що він старенький. Молодь туди не хоче іти. Ну хто захоче в старому будинку розписуватися?»

«Безперечно, потрібен новий. Хіба то ЗАГС? То на ЗАГС не схоже».

«Дуже в плачевному він стані. Потрібен новий. Люди на церемонії їдуть у Бровари, в сусідні міста, адже наш у дуже поганому стані. Це совдепія, вибачте мені».

«Совдепія» та «на РАЦС не схоже» – такі синоніми жителі Бобровиці добирали до нинішнього будиночка для молодят.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Борис Приходько: «Не обіцяю того, чого не зможу виконати»

Як альтернативу йому народний депутат Борис Приходько почав будувати, попри перепони місцевої влади, новий будиночок. Проте в ніч із п’ятниці на суботу… будівлю спалили.

«Хтось вирішив, за манерами і характером, що притаманно Середньовіччю, вирішити для себе це питання», – Микола Торбеєв, правозахисник.

Міські чиновники Бобровиці навіть після того, як будинок згорів, не приховували свого зацікавлення в цьому.

«З приводу зведення та існування цієї споруди членами територіальної громади міста висловлюється невдоволення, зокрема через депутатів міської ради», – Сергій Циба, заступник бобровицького міського голови.

Більш того, відкрито заявляли: їм потрібна ця земельна ділянка, і головне завдання зараз – не знайти зловмисників, а очистити землю від згарища.

«Наразі актуальною для міської ради є земельна ділянка і її зайняття. Оскільки там хоч і пошкоджено суттєво, але залишилися елементи будівлі і фундамент, який прив’язаний. І не дають можливості надалі використовувати земельну ділянку», – Сергій Кутуков, представник Бобровицької міської ради.

Дивує в громаді, де, м’яко кажучи, «не все гаразд» і місцеві молодята їздять на церемонії до найближчих населених пунктів, що влада відмовляється як погодити будівництво будинку, так і прийняти його собі на баланс. Хоч усе це безкоштовно.

«Комусь подобається, комусь не подобається цей будиночок, але від мене особисто на сесії міської ради говорилося, що ми готові привести його до належного стану, знову ж таки за власні кошти, і безкоштовно передати в громаду для використання під будь-які цілі», – Тетяна Олешко, депутат, помічник народного депутата України Бориса Приходька.

Наразі представники народного депутата України Бориса Приходька подали заяви до поліції та звернулися по роз’яснення стосовно причин загоряння до надзвичайників, і обіцяють визначити справжні причини виникнення вогню. Однак з огляду на те, що електрики в будиночку ще не було, то причина загоряння стає очевидною.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register