Скандальна 32-га сесія: Василя Білогуру піймали на маніпуляції цифрами по 10-й школі (Відео)

Гаряча і політична 32-га сесія Чернігівської міської ради: вже традиційно її розпочинають батьки учнів загальноосвітньої школи № 10. Цього разу до сесійної зали мами привели дітей.

«Ми прийшли свою школу відстоювати».

До міського голови звернулася Людмила Волохіна. Її син вчився в 10-й школі, допоки навчальний заклад не закрили. Жінка обурилася, що в останньому зверненні директори чернігівських шкіл принизили й очорнили батьків, які борються за відновлення роботи 10-ї школи.

«Припиніть, припиніть і не принижуйте себе ще більше, бо люди, які це роблять – принижують себе, не нас. Вже півроку ви створює нам проблеми, ми їх вирішуємо і йдемо далі, а ви вигадуєте нові, зупиніться», – говорить мати учня Чернігівської ЗОШ №10 Людмила Волохіна.

Такий тон розмови міському голові явно не сподобався.

«У європейській країні у ХХІ столітті, щоб група людей ходила і наводила жах на відповідальних керівників – це неправильна позиція», – зазначає чернігівський міський голова Владислав Атрошенко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Атрошенко назвав батьків учнів 10-ї школи групою, яка залякує людей

«Ми не група людей… група людей голосує за вас на виборах».

Батьки запропонували альтернативний варіант вирішення проблеми. Ремонтувати школу можна поетапно, пусковими комплексами. На руках мами мають висновки проектанта. На відновлення прибудови, в якій розташовані шкільні вбиральні, необхідно всього 300 тисяч гривень, порахували батьки.

«Для 3-мільярдного бюджету міста 300 тисяч – це не великі кошти», – зазначає мати учня Чернігівської ЗОШ №10 Людмила Волохіна.

Начальник міського управління освіти Василь Білогура зауважив, що й навіть таких грошей освіта міста не має.

«Ви там наводили приклад, що для мільярдного бюджету 1 мільярд – це не гроші, то я вам скажу, що із 3 мільярдів 1 мільярд – це якраз бюджет освіти», – говорить начальник Чернігівського міського управління освіти Василь Білогура.

На маніпуляції бюджетними цифрами Василя Білогуру одразу спіймав депутат міської ради Віктор Бистров.

«Батьки обурені тим, що просто починається жонглювання фактами – 20 млн, 20 млн, 1 млрд в освіті. Ми повинні розуміти, що освіта станом на сьогодні – це частково делеговані повноваження, а саме дошкільна освіта – це наші повноваження, загальна і середня освіта – це частково делеговані повноваження від держави, і на загальну та середню освіту вже не йде мільярд, а йде 400 млн, із них 260 млн – субвенції від держави, тобто ми розуміємо, що з міського бюджету ми виділяємо менше», – розповідає депутат Чернігівської міської ради (Наш край) Віктор Бистров.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Питання Чернігівської ЗОШ №10 винесуть на громадське обговорення

До дискусії втрутився міський голова. Він припустив, що 10-ту школу реконструювати недоцільно. Нагадаємо, у 10-й ЗОШ необхідно виправити лише деформаційний шов у прибудові. Тоді одразу ж можна відновлювати навчання.

«Стан цієї школи, зважаючи на рік її будівництва, є загрозливим, щоб проводити там дороговартісні роботи», – відзначає чернігівський міський голова Владислав Атрошенко.

«На мою думку, це неправильне рішення – казати, що одні школи ми маємо закрити, а для інших збільшувати фінансування – це несправедливо», – вважає депутат Чернігівської міської ради (Самопоміч) Олександр Тимошенко.

І батьки, і влада домовилися, що питання 10-ї школи винесуть на громадське обговорення. Утім, якщо цього захочуть депутати. Батьки сподіваються, що громадські слухання будуть чесними, і їх не підлаштують під інтереси тих, хто хоче закрити навчальний заклад. Ще одним резонансним питанням сесії могла б стати скандальна забудова біля річки Стрижень по проспекту Перемоги. Владислав Атрошенко припустив, що це питання лобіюють деякі депутати. Однак за нього так і не голосували та зняли з розгляду.

Журналіст: Яна Титенок

Оператор: Дмитро Дриганов

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password